Jak pielęgnować meble z drewna litego?

Lite drewno słynie ze swojej jakości, dlatego meble, które zostały z niego wykonane, są nie tylko najdroższe, ale i najładniejsze, najbardziej naturalne i najzdrowsze. Aby jednak te wszystkie właściwości utrzymać, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza że – w przeciwieństwie do mebli ze sklejką – meble lite są dość czułe na zmiany temperatur, wilgotność itd.

Pielęgnacja mebli z litego drewna nie jest trudna. Zarówno w przypadku mebli dębowych, jak i sosnowych wystarczy je naoliwiać przynajmniej raz na trzydzieści-sześćdziesiąt dni (potrzebny olej znajdziemy w każdym sklepie meblowym). Ponadto unikajmy stawiania na nich kubków z dopiero co zaparzoną kawą, herbatą czy innymi gorącymi napojami, wycierajmy je z kurzu i – jeżeli posiadamy meble lakierowane – używajmy środków antystatycznych. W ten sposób nasze meble z drewna litego posłużą nam przez naprawdę długi czas. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można udać się też do sklepu z takim wyposażeniem i zapytać o inne sposoby pielęgnacji.

Witam! Nazywam się Tomasz Kowalski i od wielu lat prowadzę firmę budowlaną. O budownictwie wiem wiele, dlatego postanowiłem założyć tego bloga. Mam nadzieję, że wpisy jakie tutaj się pojawiają będą choć trochę przydatne i pozwolą Ci dokonać właściwych wyborów Zapraszam do czytania!